עברית

 

נזירות הכרמלית

100 שנים של עשייה מבורכת בארץ הקודש

עבר , הווה וראיה עתידית

 

  בשנת 1907 קבוצה של נזירות חלוצות שהאמינו ונשאו את חזון הכרמליתים באה לחיפה על מנת ליישם חזון זה הלכה למעשה על ידי הקמת מנזר ראשון בחיפה .

במרוצת השנים , בשנת 1919 , הפך מנזר זה למוסד חינוכי הידוע בשם

" בית ספר איטלקי " עד שקיבל את אופיו הנוכחי כאחד מבתי הספר המקיפים הטובים בארץ בו לומדים היום כ- 900 תלמידים מכתה (א) עד (י"ב ). בחטיבה העליונה מציע בית הספר לתלמידיו מגמות לימוד שונות ברמה של (5 ) יחידות  כמו ביולוגיה , פיזיקה , כימיה , מדעי מחשב , מתמטיקה, מדעי חברה, מדעי מדינה ולימודי סביבה בנוסף מציע בית הספר לימוד שתי  שפות כבחירה נוסף לאלה הנלמדות כחובה (איטלקית וצרפתית )ובכך יכול התלמיד ללמוד חמש שפות .

עבודתן של הנזירות שהן בעצמן מנהלות את בית הספר חוצה את כותלי בית הספר  במעורבותן בקהילה המקומית , הן מאמינות בערכי הסבלנות והסובלנות , החינוך ההומאני  וחינוך לפרוליזם ,על כן קולט בית הספר תלמידים מלאומים  שונים ומדתות שונות : נוצרים , מוסלמים ,דרוזים ויהודים .

לאור העשייה החינוכית העניפה והמגוונת ובמיוחד  בתחום החינוך הבלתי פורמלי זכה בית הספר בפרסים ארציים ובתעודות הוקרה והערכה ממוסדות שונים בארץ כמו מחויבות אישית , בטיחות בדרכים ,מבצע הקש בדלת למלחמה בסרטן ועוד ....

בשנה זו 2007 חוגג  המנזר והנזירות  האיטלקיות הכרמליתיות בחיפה יובל המאה להווסדו והקיים טקס מיוחד לרגל מאורע זה שהתקיים במרכזי הקונגרסים ביום שבת  20-1-2007 בו השתתף המוזיקאי העולמי סימון שאהין שהוא מבוגרי המחזור הראשון ושהגיע לארץ במיוחד למאורע זה עם להקתו " קנטרה" שהנעימו את אוזנינו ונפשנו בקונסרט מיוחד , בנוסף נטלו חלק  להקת ריקודים מזרחים ,להקת בלט  ולהקת פלמנקו , טקס  קהילתי זה היה מיועד להורים , לתלמידים לבוגרי בית הספר ולציבור הרחב . שאר חגיגות היובל ימשכו לאורך כל שנת 2007 עם מכוון גדול של פעיליות  נוספות .

יש לציין שבשנת 2006 נחנכו ארבע  מעבדות מודרניות המצוידות במיטב הציוד הטכנולוגי והבאים לשרת את התלמידים שהם תמיד עומדים במרכז העשייה החינוכית .

 

Powered By : Dynamika